Kytarový lampový zesilovač, lampové efekty

Lampy do Mig 21, radarů a tanků

Už kdysi jsem slyšel nadšené vyprávění muzikantů o ruských lampách do tanků, které výborně posloužily i v lampových zesilovačích. Že to nejsou jen plané řeči, a že je o takové lampy opravdu zájem potvrzuje sošlý komentář, ve které se autor shání po ruských nebo českých armádních lampách… Posuďte sami :

„…You might even be able to help me as I am in need of some specific Russian/Czech Valves: 6C33 or Military numberis 6S33-S.

Im looking at Quantity 100-1000+ they where used in Mig 25-29 planes and Russian Czech Radar systems. Great for Audio but they dont make them anymore. Got something very special in mind for them as alot of hi-fi people use them but they are wonderful for guitar amps and with them we will revolutionize the guitar amp world…“

„I need large Qty stock though at low prices. By 2012 I maybe interested in buying up to 5000 pieces of this Valve…“

Skoro bych tomu nevěřil, ale  nesetkávám se s tím poprvé, že někdo chce armádní lampy. Nakonec v podstatě tyto lampy nejsou nic jiného, než klasiké lampy určitého druhu, které mají některé parametry vylepšeny pro armádní použití, typicky třeba otřesuvzdornost (třeba silnější baňka) apod.

1 komentář u Lampy do Mig 21, radarů a tanků

  • Je pravda že v dobách bývalého režimu byly vojenské elektroniky jedny z nejjdostupnějšíh .Z páru GU50 se dalo ,,vydolovat“ až 100W výkonu aniž by se zacervenaly.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *