Kytarový lampový zesilovač, lampové efekty

Dimebag Darrell a jeho zesilovače, Dime D100

Dean Guitars je známá kytarová firma, která má kromě kytar v nabídce i nějaké zesilovače. Asi je to spíše nějaký doplňkový prodej, protože na první pohled vypadají tyto komba dost „šitoidně“. Asi nějaký asijský lowcost. Nicméně pokud zabrouzdáte ke kytarám Dean Razorback setries pak se před vámi objeví několik zesilovačů, které na jiné části webu nenajdete. Jedná se v podtatě o maličkatou sérii s jedním velkým kombem, jedním malým kombem, hlavou a reprobednami, které nesou označení DIME amp (Blacktooth). Na internetu o těchto zesilovačích moc informací nenajdete, ale v podstatě to všechno směřuje k tomu, že se bývalý kytarový technik Dimebaga Darrella pokusil znovu reprodukovat zvuk oblíbeného zesilovače, na který kytarista hrál. Moc se nepíše, který model to vlastně byl, ale na sruhé straně je obecně známo, že Dimebag používal jako jeden z mála kytaristů solid state zesilovače Randall a právě tato firma vyvíjela jeho signované modely Randall Warhead. Poté se Dimebag ale od Randall zesilovačů odvrátil a přešel k lampovým aparátům Krank. Po Warheadech se pak slehla zem a Randall začal vyrábět lampové hlavy – skoro to vypadá, jako se na solid staty vykašlal v momentě kdy ztratil kytaristu, který jediný byl důkazem toho, že na solid staty se dá vytvořit pořádně brutální sound. No a zesilovače Dime by tím pádem ale měly být snad právě nějakými napodobeninami randallů …

dime d100, dimabag darell

dime d100, dimabag darell

Armadillo Enterprises joined forces with legendary amp designer Gary Sunda and the premier speaker manufacturer Eminence to develop an amplifier that captures the essence of Dimebag Darrell’s guitar sound. The Dean Dime D100 amplifier combines Dimebag’s signature searing lead and crushing rhythm sounds in a rugged, durable, and dependable amplifier. Use the supplied FS1 two button footswitch to select between the channels for crystal clear clean tones or Dime’s monster distorted sounds. The built-in spring reverb provides that classic reverb sound for added depth and greater flexibility. Added touches such as the lightning bolt control knobs and the DB amp handles round out the unique features of the Dean Dime D100. The Dean Dime D100 amplifier is built using the finest components and has been tested extensively to insure un-compromised sound quality.

After nearly two years in the making, Dean Guitars and the Dime Estate are proud to announce the DIME Amplification line has arrived! Dean Guitars, with the expertise of Grady Champion, Dime’s guitar tech of 13 years, and Gary Sunda, legendary designer of Dime’s favorite amp, joined forces to develop an amplifier that captures the true essence of Dimebag Darrell’s epic guitar tone. The DIME D100 Head and D412SL & D412ST Eminence®-loaded Cabinets are built using the finest components and have been tested extensively to ensure long-lasting durability and uncompromised sound quality. Select between two channels on your D100 for crystal clear clean tones or „Far Beyond Driven“ distortion. Spring reverb, lightning bolt control knobs, dual effects loops and the „DB“ amp handles help define one of the most exciting and affordable amplifiers to hit the market!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *