Kytarový lampový zesilovač, lampové efekty

Jak si na tom stojí hybridní technologie Valvestate ?

Zrovna jsem dotestoval jeden hybridbí zesilovač a chtě nechtě jsem ho samozřejmě porovnával s mými vlastními zesilovači Marshall, které používají stejnou technologii  tj. lampu v předzesilovači a koncový stupeň s tranzistory.

Jestli se nepletu tak Marshall postupně vyráběl zmíněnou technologii v řadách 8000, VS, AVT a nyní AVT Tribute. Já sám jsem z prvních řad vlastnil zesilovače (VS65R jsem nedávno s lítostí prodal, hlavu 8100 mám dosud).

Nedalo mi to a mrknul jsem se na aktuální AVT Tribute zesilovače a myslím, že mají co nabídnout, respektive v aktuální konkurenci to snad ani jinak nejde. Zaujaly mně hlavně celkově tři nabízené kanály (2x nezávislé korekce) a šestnáct digitálních efektů. No a na tom se dá stavět  🙂

Marshall Avt tribute

Marshall Avt tribute

3 komentáře u Jak si na tom stojí hybridní technologie Valvestate ?

  • Mám na stole rozebranou basovou hlavu MBsseries B450H. Problém je ve zvýšeném vlastním brumu. Tato závada je dost nepříjemná co se týče zkušebny a jiných malých prostor. Celý problém byl v provedení svazků signálových cest mezi moduly preampu, linkového výstupu a koncového ampu.

  • Pokračování mého předchozího příspěvku: Bohužel výrobce zapoměl že signálové svazky nesmí být v blízkosti natož svázány s napájecími a výstupními. Vhodným rozdělením a oddálením se podařilo brum snížit o více než 80 procent.

  • Dnes jsem narazil na tyto stránky a na článek o Marshallu a Valvestate zesilovačích. Tento týden jsem opravoval přímo Valvestate V100 (8100) a musím říci, že je to dětská hračka ale hlavně je tam takové šetření v elektro zapojení až mi stávají vlasy hrůzou. Žhavení pro jedinou elektronku ECC83/12AX7 brát z napájení pro koncový tranzistorový zesilovač a to konkrétně z cca 50VAC a srážet ho odpory na 6,3VAC, které pak hřejí jak blázen a postupně vypalují desku to je prasečina. Žádné ochrana koncového stupně atd..

    Viz.: foto:

    http://imgbank.cz/images/2013/12/30/DSC08509.jpg

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *